Kāpēc daži cilvēki ēdot to pašu ir tievi, bet citiem tauciņi nāk klāt ar joni? Izrādās ir svarīgi, cik skābas asinis mēs padarām sev ar savu domāšanu, mazkustību un produktu izvēli. Dejošana ir labs veids neieskābt un viegli uzlabot formu.
„Premium medical” uztura speciāliste daktere Inga Pūce atklāj, ka cīņā ar lieko svaru ļoti svarīgs ir organisma iekšējās vides skābums. Pat nelielas novirzes asiņu skābumā izraisa organisma atbildi uzkrājot lieko svaru.
Lai saprastu šo mehānismu, izstāstīšu uzskatāmāku piemēru. Ja jums jābāž roka, kaut vai vājā citronskābes šķīdumā, tad ir labi, ja tai nav nevienas sīkas skrambiņas vai sasprēgājuma. Ja ir, tad skābais ūdens nepatīkami kodīs. No tā var pasargāties, ja roku apziež ar taukiem vai taukainu krēmu.
Ļoti līdzīgi reaģē mūsu organisms. Cilvēkiem, kam asinsvadi un gļotādas ir ievainojamākas, ar mikroskopiskām plaisiņām, kaut pavisam nedaudz paskābinātās asinis izraisa aizsargreakciju un ķermenis sāk bojājumiem līmēt virsū holesterīna plāksterīšus, uzkrāj taukus. Kamēr skābums asinīs saglabāsies, diētas, sevis mocīšana ar sportu dos mazus rezultātus. Turpretim, ja ar savu dzīvesveidu, domāšanu un diētu savu skābuma pakāpi mazinām, liekais svars iet prom viegli un dabiski.
Ēd pareizi!
Ir produkti, kuri mūsu asinis padara skābāks un ir produkti, kas gluži pretēji – sārmainākas. Ja koncentrējamies uz maizi, kartupeļiem, makaroniem, gaļu, pamazām ieskābstam. Ja to līdzsvarojam ar dārzeņiem, organisma vidi padarām sārmaināku. „Vismaz pusei no mūsu ikdienas ēdiena devas jābūt dārzeņiem,” skaidro Pūce. Apmēram 400 gramu dārzeņu dienā ļaus saglabāt normālu, labu figūru veicinošu asiņu reakciju. Ja vēl tradicionāli pierastos kartupeļus pie gaļas nomaina pret dārzeņiem – tas jau ir krietns solis pretim veselībai un slaidam augumam.
Dzer pietiekami!
Lieko skābumu iespējams mazināt ar ūdeni. Dienā izdzerot pietiekami daudz šķidruma, skābums dabiski aizskalojas. „Dejo nost!” kāda šova dalībniece katru dienu izdzēra pat 4 litrus ūdens. Intensīvi kustoties un svīstot tas, iespējams, bijis optimāls šķidruma daudzums konkrētajam cilvēkam. Tomēr pārspīlēt nevajag un vērts ieklausīties savās izjūtās – iespējams pietiks ar trīs vai pat diviem litriem ūdens dienā.
Galvenais to dzert vienmērīgi visas dienas garumā pa pusglāzei – ļoti strauja ūdens uzņemšana var iedzīt stresā organismu un jo sevišķi nieres. Tad efekts var būt pretējs gaidītajam.
Domā gaiši!
Arī domas var cilvēku „ieskābēt”, tāpēc rūpīgi izvēlies savu domu ēdienkarti. Stresi, sevis vainošana, pašagresija, ļaušanās izmisumam vai pesimismam arī cilvēka iekšējo vidi padara skābāku. Nav brīnums, ka šādi ieskābis cilvēks ieaug taukos. Tomēr mums ir izvēle kā un ko domāt. Arī tad, ja dzīvē melno strīpu šķiet vairāk nekā balto.
Katru vakaru saskaitīsim gaišos mirkļus, kas pa dienu piedzīvoti, apzināti meklēsim iespēju priecāties – kaut vai par skaistām debesīm, par mūziku, par sevi un draugiem. Sameklēsim savās atmiņās īsta, dziļa miera vai prieka pilnu mirkli. Atcerēsimies visu, ko tajā brīdī redzējām, ko dzirdējām un ko izjutām. Ļausim šim mirklim mūsu atmiņā atnākt tik spilgti, cik vien iespējams. Tā būsim radījuši prieka vai miera oāzīti, kur domās kaut uz mirkli varam patverties, ja šķiet, ka no stresiem nav glābiņa.
Kusties ar prieku!
Ikdienas fiziskās aktivitātes var mazināt ne vien stresa līmeni, bet arī uzlabot vielmaiņu un pazemināt organisma iekšējo skābumu. Ideāli ir kustēties vismaz vienu stundu dienā aerobā režīmā – kad elpošana nedaudz paātrinās, taču bez aizelšanās. Ja vēl šī kustēšanās notiek ar prieku mūzikas pavadījumā, rezultāti ir vēl labāki. Tātad – dejojiet katru dienu un jūsu figūra jums pateiks paldies!
1 komentārs:
CPPS #негізгі симптомы - #перинэядағы ауырсыну немесе ыңғайсыздықтың #обсессивті сезімі. // http://adenoferon.site/?sId=54999
Ierakstīt komentāru